KONST / Litografier / Litografi 13658204
nr 1365 8204
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 5/125, daterad -51. Motivet: 20x28 cm
Kondition: fuktskadad
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 december 2020
kl 18:39:59
250 kr
500 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner